II Pracownia Malarstwa, dr hab. Magdalena Gryska prof. UZ

Malarstwo to sztuka otwartego pola, swobodnie dryfujących wysp*.
Celem pracowni malarstwa jest poszukiwanie drogi prowadzącej do pierwszych indywidualnych wypowiedzi artystycznych. Punktem wyjścia jest zrozumienie i opanowanie warsztatu twórczego, znajomość budowy obrazu; jego materii malarskiej, struktury, światła i koloru oraz podejście do malarstwa jako dyscypliny umożliwiającej dostęp do współczesnych środków wyrazu by osiągnąć, cel jakim jest OBRAZ.
Pracownia jest miejscem, z którym się identyfikujemy. Jest stanem świadomości malarskiej i świadomości miejsca malarstwa w XXI wieku wraz z jego bogactwem i różnorodnością oraz różnym sposobem postrzegania świata wraz z nieustannym poszerzaniem się pola do dyskusji na temat sztuki.
Proponowany sposób prowadzenia zajęć to: korekty, indywidualne rozmowy dotyczące realizowanej pracy, przeglądy semestralne, ćwiczenia z technik malarstwa sztalugowego, poznawanie warsztatu poprzez otwarcie się na nowe technologie wizualne, wiedza o sztuce dawnej i najnowszej, świadomość konieczności pogłębiania istoty obrazu. Inne rodzaje aktywności to dyskusje, lektury, spotkania, uczestnictwo w wystawach dotyczących sztuki dawnej i współczesnej, udział w inicjatywach pozauczelnianych, projektach, warsztatach.
*Jerzy Ludwiński

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego" POWR.03.05.0-00-00-Z014/18