Galeria aj-aj

Aleksandra Kosior / DIALOG

05.12.2017

plakat-10.jpgAleksandra Kosior – ur. w 1993 r. Od 2014 r. studentka grafiki warsztatowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Dyplom licencjacki obroniła w Pracowni Druku Wklęsłego prof. Piotra Szurka. Zajmuje się techniką druku wklęsłego oraz druku wypukłego. Głównym obszarem jej artystycznych poszukiwań są próby przełożenia na język graficzny szeroko pojmowanych ulotnych chwil i wrażeń. Istotny jest dla niej proces tworzenia grafik oraz eksperymentalne podejście do matrycy.
Cykl grafik pt. "Dialog" jest rozważaniem na temat tożsamości człowieka poprzez metaforyczną maskę. Jest konfrontacją z drugim człowiekiem, a także z samym sobą. Matryce, z których powstały grafiki - nawiązując do filozofii dialogu - porównuję do twarzy. To w nich zostaje zawarta prawda, która w procesie druku zostaje zniekształcona i nieczytelna. Jest niejednoznaczna - jednocześnie przybliża do prawdy i od niej oddala. Poszukiwania graficzne podczas pracy nad tym cyklem są próbą odpowiedzi na pytanie „kim jest człowiek?”, a efektem są unikalne odbitki graficzne.
Aleksandra Kosior

Kuratorka: Maryna Mazur
Współpraca: prof. Piotr Szurek

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego" POWR.03.05.0-00-00-Z014/18