W ramach projektu #PODPRĄD zorganizowaliśmy w listopadzie warsztaty kreatywne, podczas których studenci Instytutu Sztuk Wizualnych, pracowali z dźwiękiem oraz artefaktami przyrodniczymi
z rzeki Odry.
Kryzys wiedzy wokół katastrofy na rzece Odrze, dowiódł, że naukowy język przyrody, zjawisk i procesów w niej zachodzących potrzebuje nowych form, form atrakcyjnych dla dzisiejszego pokolenia i taką próbę tworzenia nowego języka podjęła grupa studentek i studentów ISW.
Warsztat odbył się pod opieką mgr Joanny Fuczko z Pracownia Grafiki - Podstawy Projektowania Graficznego, dr Piotra Czecha z Pracownia Grafiki - Podstawy Projektowania Graficznego, oraz zaproszonych gośći Szymona Aleksandra Piotrowskiego – muzyka, kompozytora, producenta muzycznego, i nauczyciela akademickiego Absolwenta Wydziału Wibroakustyki i Inżynierii Dźwięku AGH oraz studiów podyplomowych Music Recording and Production na Stavanger University w Norwegii i Magdy Bobryk ze stowarzyszenia 515 km Odry.
Warsztat był częścią działań realizowanych przez Stowarzyszenie 515 w ramach projektu #PODPRĄD - eksperymenty z nadodrzańską przyrodą i dźwiękami, pobudzające kreatywności i twórcze myślenie u uczniów szkół podstawowych. Analiza i transfer islandzkiego myślenia twórczego i kultury innowacji.
Fot. Oleksii Soboliev
Projekt #PODPRĄD jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.