INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> osiągnięcia studentów >> dla pracowników >> Stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego

Stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższegoW środę, 31 stycznia 2018 roku, na Uniwersytecie Zielonogórskim wręczone zostały stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2017/2018.

 

Stypendystami zostali studenci Wydziału Artystycznego oraz Wydziału Ekonomii i Zarządzania, w którym to gronie znalazły się dwie studentki Instytutu Sztuk Wizualnych WA UZ: Liwia Litecka, Izabela Sak.

Do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego wpłynęło 1861 wniosków o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia, w tym 1275 wniosków studentów i 586 wniosków doktorantów. Stypendia otrzymało 645 studentów i 78 doktorantów. Wnioski były oceniane przez Zespół do spraw oceny wniosków o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia, w którego skład wchodzi 24 ekspertów reprezentujących siedem obszarów nauki i sztukę.

 

Gratulujemy!

 

Liwia Litecka – w 2012 r. ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Zielonej Górze. W 2016 r. uzyskała tytuł licencjata na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego (dyplom w Pracowni Malarstwa prof. St. R. Kortyki). Obecnie kontynuuje malarskie studia magisterskie w Instytucie Sztuk Wizualnych WA UZ i pracuje społecznie w organizacjach studenckich. Liwia Litecka uczestniczy w zagranicznych i ogólnopolskich plenerach malarskich. Od najmłodszych lat zajmuje się szeroko pojętą działalnością artystyczną. Uprawia malarstwo olejne na płótnie oraz desce, akwarelę, mozaikę, a także grafikę warsztatową. W jej pracach najczęściej pojawiającymi się motywami są realistyczne przedstawienia postaci ludzkich, autoportrety oraz natura.

Izabela Sak – jest rodowitą zielonogórzanką, żoną i matką dwóch dorosłych córek. Skończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. W 2011 r., po ponad 20-letniej przerwie w twórczości artystycznej wróciła do malarstwa. Uprawia techniki: olej, akwarela, akryl i grafika cyfrowa. Od 2013 r. tworzy w swojej pracowni połączonej z małą galerią autorską. W 2014 r. rozpoczęła studia na kierunku malarstwo w Instytucie Sztuk Wizualnych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Obecnie przygotowuje się do dyplomu licencjackiego.* Prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych. Jest uczestniczką wielu wystaw i plenerów malarskich w Polsce i za granicą. Działa też społecznie i charytatywnie na rzecz swojego miasta i województwa.

*20.02.2018 r. Izabela Sak uzyskała tytuł licencjata, dyplom w Pracowni Malarstwa dr hab. prof. UZ, Magdaleny Gryski

 

 

Więcej:

http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?stypendia-ministra-nauki-i-szkolnictwa-wyszego-za-wybitne-osignicia-w-roku-akademickim-20172018