INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> Galeria NA DOLE >> Galeria "Na dole" >> Mariusz Żmudziński / MORE THAN YOU SEE

Mariusz Żmudziński / MORE THAN YOU SEE



Nazywam się Mariusz Żmudziński, fotografią zajmuję się od 4 lat i wypełnia ona znaczną część mojego życia. Obecnie mieszkam w Sydney i właśnie w tym skupisku bez licznych i nieznanych mi dotąd kultur i tradycji rozpocząłem całkiem poważnie swoja przygodę z fotografią. Głównie skupiam się na fotografii humanistycznej oraz dokumentalnej ponieważ uważam że najciekawsze tematy są dookoła nas.

Fotografuje przez własny pryzmat i interesują mnie głównie obrazy czarno białe odarte ze świata kolorów który możemy obserwować na co dzień. Fotografie dokumentalną uważam za swoistego rodzaju teatr … gdzie nie znamy scenariusza a wszystko co rejestrujemy zależy tylko od nas samych, chwila kiedy musisz przewidzieć daną sytuację zanim się ona wydarzy jest dla mnie bardzo inspirująca i pozwala mi później widzieć jeszcze więcej.

Fotografując staram się być powiernikiem opowieści gdzie wszystko co opowiadam wyrażam w postaci nieruchomych obrazów.
To mój pierwszy projekt zatytułowany "MORE THAN YOU SEE" i powstał poprzez merytoryczny przekaz idei fotografii samej w sobie od przypadkowo napotkanego kolegi w Sydney … Marka Lalko. Fotografie te nigdy nie były obierane jako cel wystawy, ale dzięki Markowi powstała taka właśnie idea i teraz mogę pokazać je tu w instytucie sztuk wizualnych w Zielonej górze.
Projekt składa się z 21 fotografii które ukazują sztukę partyzanckiego, życiowego teatru we własnej reżyserii. Przystając na dłużej tam gdzie na co dzień przewija się tysiące ludzi, w miejscach złudnie odartych z intymnej przestrzeni …  szukałem harmonii i ciszy.

Zapraszam

Mariusz Żmudzinski
www.mariozmudzinski.com