INSTYTUT SZTUK WIZUALNYCH

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
[ aktualności ] >> aj aj >> aj aj >> Justyna Dziabaszewska / Z IGŁY WIDŁY / aj-aj

Justyna Dziabaszewska / Z IGŁY WIDŁY / aj-aj

W czwartek, 16.06.2016, godz.16:15 aj-aj zaprasza na otwarcie wystawy grafik Justyny Dziabaszewskiej pt. "Z igły widły".aj-aj zaprasza na otwarcie wystawy grafik Justyny Dziabaszewskiej pt. "Z igły widły".

czwartek, 16.06.2016, godz.16:15

Prace zaprezentowane na wystawie pt. „Z igły widły” to zbiór akwafort wykonanych w miedzianych matrycach w latach 2014-2016. Ich wspólnym mianownikiem jest nagromadzenie treści, gęstość rysunkowa. Prace te swoją stylistyką korespondują z tradycją grafiki europejskiej, jednocześnie będąc próbą interpretacji współczesnej rzeczywistości. Najistotniejszą rolę w grafikach odgrywa człowiek. W swoich realizacjach staram się badać jego relacje, zależności z innymi uczestnikami życia społecznego oraz otaczającym go światem. Można powiedzieć, że wcielam się w reżyserkę wyobrażonego spektaklu, projektując scenę i angażując wymyślonych przeze mnie aktorów. Zależy mi na panoramicznym ukazywaniu wybranych przeze mnie sytuacji, stąd grafiki często charakteryzuje ekstremalna wielowątkowość. Ostatnio przyjętą przeze mnie strategią graficzną jest cytowanie dzieł klasyków sztuki europejskiej i przenoszenie ich na grunt współczesnej sytuacji kulturowej czy społeczno-politycznej.

Justyna Dziabaszewska ur. 09.06.1993, studentka I roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, kierunek: grafika warsztatowa. Pracę licencjacką obroniła w III Pracowni Grafiki – Wklęsłodruk u prof. Piotra Szurka na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Uczestniczka wystaw w kraju i zagranicą. W swoich realizacjach wykorzystuje narracyjny potencjał rysunku.

Wybrane wystawy:

 

2015 - Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 8, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, Ustka

2015 - Brest Print Triennial, Brest Regional Museum, Białoruś

2015 - Figurama, Seoul-Plzeň-Wrocław-Kuks

2014 - Arts Connection, Museo del vetro di murano, Wenecja, Włochy

2014 - Walencja, Museo de historia de Valencia, Walencja, Hiszpania